Mazowiecki Park Naukowo Technologiczny - Park Spółdzielczy

Sektor Rolno - Spożywczy

Ekologiczna żywność to zdrowsze życie

Rozwój Biotechnologii

Ekobiznes we współpracy z nauką

Odnawialne Źródła Energii

Wykorzystanie energii naturalnej

Ekologia i ekotrendy

Życie i biznes w symbiozie z naturą

Informatyka

Globalna eko-wioska dzięki technologii IT

9. Forum Rozwoju Mazowsza


9. Forum Rozwoju Mazowsza

17-18 października w Warszawie odbyło się 9. Forum Rozwoju Mazowsza, którego głównym celem jest promocja innowacyjnych projektów i rozwiązań na Mazowszu dofinansowanych z funduszy UE. Nie mogło Nas tam zabraknąć!

Wydarzenie współtworzyło ponad 90 prelegentów i przeszło 50 partnerów reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy czy pozarządowy. Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem – łącznie ponad 2,5 tys. osób przybyło na miejsce wydarzenia oraz oglądało transmisję w Internecie.

Tematami przewodnimi forum, które odbyło na terenie Centrum Konferencyjnego Legii Warszawa, były: Region Przyszłości, Ekoregion, Człowiek i Medycyna. Obszar Turystyka i Kultura nawiązywał do wszystkich trzech głównych tematów.

Podczas 9. Forum Rozwoju Mazowsza uczestnicy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób współpracować z partnerami i wykonawcami usług, o czym pamiętać podczas realizacji projektu z unijnym dofinansowaniem, a także jak zwiększać efektywność podejmowanych działań, w tym także z wykorzystaniem mediów społecznościowych. W programie forum znalazło się ponad 100 różnorodnych aktywności m.in. warsztaty, pokazy innowacyjnych rozwiązań, konsultacje z ekspertami, a także cykl debat prowadzonych z udziałem gości z kraju i zagranicy. Nie zabrakło specjalnych pokazów nowych projektów i prototypów, m.in. pierwszej na świecie kompozytowej ramy grafenowo – karbonowej firmy Engineo, które na 9. Forum Rozwoju Mazowsza miały swoje premiery.

Organizatorem forum jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, a partnerami tegorocznej edycji są m.in beneficjenci funduszy unijnych realizujący innowacyjne projekty na Mazowszu. To najważniejsze w województwie mazowieckim wydarzenie o charakterze konferencyjno-warsztatowym związane z rozwojem regionu. Jego główną ideą jest promocja innowacyjnych projektów i rozwiązań, które dzięki wsparciu funduszy UE są realizowane i wykorzystywane na Mazowszu. 9. Forum Rozwoju Mazowsza odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Komisji Europejskiej.

Zapisz się do Parkowego Newslettera

Bądź na bieżąco z wydarzeniami i projektami realizowanymi przez Park
oraz z wiadomościami ze świata nauki i biznesu.